Product Details:
| Current Rating | 10 A |
| Brand | Boxer |
| Pin Type | 2 Pin |
| No. of Pins | 2 Pin |
| Plug Moulding | Rewireable Plug |
| Current | 6 A |
| Body Material | Polycarbonate |
| Pin Material | Brass |
| Cord Entry | Top Entry |
| Color | White |
| Usage/Application | For Home & Office |
| Usage | Home, Industrial, Office |
| Indicator Lamp | Without Indicator |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Brand | BOXER |
| Current Rating | 6A |
| No. of Pins | 2 Pin |
| Type | Male |
| Material | ABS Plastic |
| Usage/Application | For Electrical Fitting |
| Color | White |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| No. of Pins | 5 Pin |
| Current Rating | 6/16 A |
| Type | Modular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Number Of Pins | 2 Pin |
| Color | White |
| Voltage | 240 V |
| Brand | boxer |
| Shape | Round |
| Current | 6 A |
| Country of Origin | Made in India |