Main Switch 32/240 DP Boxer
Get Best Quote
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Switch Type | Non-modular Switch |
| Current Rating | 6A |
| Number of Module | 1 Module |
| Circuit Type | One Way |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Plug Type | 2 Pin |
| Current Rating | 6 A |
| Voltage Rating | 110 V |
| Body Material | Polycarbonate |
| Cord Type | Without Wire |
| Pin Material | Brass |
| Application | Home, Office |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Current Rating | 6 A |
| Type | Non Modular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Number of Module | 1M |
| Finish Type | WHITE GOLD |
| Color | White |
| Material | Ceramic |
| Current rating | 6A |
| Voltage | 240A |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 6A |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Configuration | 1 Switch + 1 Socket |
| Brand | BOXER |
| Current Rating | 16A |
| Material | Urea-Formaldehyde (Urea) |
| Color | Ivory |
| Number of Modules | 3 Module |
Product Details:
| Current | 32 A |
| Changeover Type | Double Pole Double Throw |
| Voltage | 240 V |
| Switch Control | Manual |
| No. of Phases | Single Phase |
| No. of Poles | 2 Poles |
| Material | brass, metal |
| Power | 32A |