Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Roll |
| Conductor Material | Copper |
| Size | 0.75 sq mm |
| No. of Cores | 1 Core |
| Wire size | 0.75 sqmm |
| Conductor | Copper |
| Insulation Material | FRLS |
| Fire Resistant | Yes |
| Crossectional Size | 0.75mm |
| Roll Length | 90m |
| Voltage | 440V |
| Brand | BOXER |
| Usage/Application | Home |
| Certifications | IS 694 (ISI) |
| Application | House Wiring |
| Flame Retardant | No |
| Material | Copper |
| Features | Anti Rodent,100% Bunching,High Electrical Strength |
| Length | 90 Meter |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type of Product | Heater Plate |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | electronic press |
| Brand | Hot-King |
| Temperature Control | No |
| Soleplates Material | Ceramic, Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |