Fan Regulator
Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer brown fan regulator, dimmer 1m regulator, regulator 2m 4 step modular boxer, cooler fan regulators, regulator 7 step switch type brown boxer gold series and regulator 7 step switch off white boxer.
Approx. Price: Rs 45 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Fan Speed Steps | ORDINARY |
| Power | 240 W |
| Brand | BOXER |
| Material | PVC |
| Number Of Modules | Single Module |
| Color | White |
Approx. Price: Rs 55 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| No. of Steps | DIMMER |
| Current Rating | 10A |
| Number of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 240V |
| Rated Power | 120W |
| Country of Origin | Made in India |
Regulator 2M 4 step modular Boxer
Approx. Price: Rs 105 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Regulator Type | Step Type |
| Current Rating | 6 A |
| Module Size | 2 Module |
| Operating Voltage | 500W |
| Number Of Steps | 4 Step |
| Fan Speed Step | 4 Step |
| Power Rating | 6A |
| Brand | BOXER |
| Usage/Application | Ceiling Fan |
| Color | White |
| Finish | Glossy |
| Mounting | Modular Plate |
polycarbonate body, 4 step, hum free, copper wire. 2 year warranty, 12pc boxpolycarbonate body, 4 step, hum free, copper wire. 2 year warranty, 12pc box
Approx. Price: Rs 45 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Fan Speed Steps | 5 Step |
| Power | 150 W |
| Color | White |
| Fan Speed Step | volume type |
| Power Rating | 10A |
| Usage/Application | Ceiling Fan |
very cool quality, imported IC, max to low rotation. polycarbonate body
600W, 1000W, 1500W, 2000W available.
Regulator 7 step switch type brown Boxer gold series
Approx. Price: Rs 37 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Fan Speed Steps | 5 Step |
| Power | 150 W |
| Color | Brown |
| Material | Plastic |
| Number Of Modules | Single Module |
fan regulator with heavy quality capacitor, imported integrated circuit and top quality UREA material that doesnot catch fire.
Regulator 7 step switch off white boxer
Approx. Price: Rs 20 / PieceGet Latest Price