Product Details:
| Product Type | Switch |
| Current Rating | 32A |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Switch Type | One Way |
| Color | White |
| Brand | BOXER |
| Base Material | Porcelain |
| Contact Material | Brass |
| Voltage | 250 V |
Product Details:
| No.Of Poles | 1 Pole |
| Rated Current | 32 A |
| Phase | Single Phase |
| Power | 220-240 Volt |
| Brand | BOXER |
| Material | Polycarbonate |
We have an eminent name for offering a vast array of MCB Switch. This product is manufactured using only quality tested materials.