Product Details:
| Model Type | Non-Modular |
| Control Type | Rotary |
| Number of Steps | dimmer type |
| Module Size | non modular |
| Power Rating | 120 W |
| Warranty | 2 Years |
| Color | Black |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 800 Piece |
| Current Rating | 6A |
| Material | Polycarbonate |
| Finishing Type | Glossy |
| Color | White |
| IP Rating | IP65 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 6A |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 20A |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| No. of Pins | 6 Pin |
| Type | Non Modular |
| Country of Origin | Made in India |
| Current Rating | 6/16 A |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Current Rating | 6 A |
| Type | Non Modular |
| Socket With Shutter | No |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| No. of Pins | 6 Pin |
| Current Rating | 6/16 A |
| Type | Non Modular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Number of Module | 1M |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Ceramic |
| Current rating | 6A |
| Color | White |
| Voltage | 240A |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 Piece |
| Current rating | 6A |
| Number of Module | 1M |
| Finish Type | Glossy |
| Material | Ceramic |
| Color | White |
| Voltage | 240A |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 35 Piece |
| Number of Ways | 6 Way |
| Phase Configuration | DOUBLE DOOR |
| Door Type | Double Door |
| Material | Metal (CRCA/GI Steel) |
| Door Design | Transparent/Acrylic |
| Sheet Metal Gauge | 22 Gauge |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Current Rating | 6 A |
| Type | Modular |
| Socket With Shutter | No |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Module Size | 6 Modules |
| Brand | BOXER |
| Finish Type | BLACK IN WHITE |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Color | White |
| Voltage | 240V |
| Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 20A |