Main Switch 32/415 TP Boxer
Get Best Quote
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Phase Configuration | SPN |
| Door Type | Single Door |
| Box Type | Standard DB |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Color | White |
| Application | Commercial, Industrial, Outdoor, Residential |
| Incomer Provision | RCCB/ELCB, Isolator, MCB, RCBO, MCCB |
| Country of Origin | Made in India |
| Number of Ways | 4 Way |
| Connection Type | 2 Way |
Product Details:
| Number of Ways | 8 Way |
| Phase Configuration | SPN |
| Door Type | Double Door |
| Connection Type | 6/8 way |
| Box Type | VTPN DB |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Application | Industrial, Residential, Commercial, Outdoor |
| Incomer Provision | Isolator, MCCB, RCCB/ELCB, MCB, RCBO |
| Brand | BOXER |
Product Details:
| Connection Type | 4 Way |
| Door Type | Single Door |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Brand | BOXER |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Connection Type | 4 Way |
| Door Type | Double Door |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Color | White |
| Brand | BOXER |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Door Type | Single Door |
| Connection Type | 1/2 way |
| Material | polycarbonate |
| Usage/Application | For Reselling |
| Color | White |
| Brand | BOXER |
Product Details:
| Door Type | Double Door |
| Connection Type | 4 Way |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Usage/Application | Electric Fittings |
| Color | off-white |
| Brand | BOXER |
Product Details:
| No. of Ways | 4 Way |
| Door Type | Double Door |
| IP Rating | IP33 |
| Brand | BOXER |
| Country of Origin | Made in India |
| guage | 22 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Material | copper |
| Rated Current | 100 A |
| Phase | 4 PHASE |
| Cable Entry | Top Entry, Bottom Entry |
| Brand | Boxer |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Busbars, also known as busbar trunking systems, distribute electricity with greater ease and flexibility than some other more permanent forms of installation and distribution. Sometimes spelled bus bar or buss bar, they are often metallic strips of copper, brass, or aluminum that both ground and conduct electricity.
Get Best Price Of The Aluminium Bus Bar 100/415 FP Boxer For Rs.1500/-
Product Details:
| Brand | Boxer |
| Phase | Three Phase |
| Rated Current(A) | 25 A |
| Usage/Application | domestic |
| Color | grey |
| Rated Voltage | 415 V |
| Current Rating | 32 Amp |
Product Details:
| Brand | BOXER |
| Phase | Three Phase |
| Rated Current(A) | 25 A |
| Usage/Application | domestic |
| Color | white |
| Features | very heavy quality brass, anti rust metal box |
| Electrical Life | 2 years minimum |
Product Details:
| Current | 32 A |
| Changeover Type | Double Pole Double Throw |
| Voltage | 415 V |
| Switch Control | Manual |
| No. of Phases | Three Phase |
| No. of Poles | 3 Poles |
| Material | metal, brass |
| Power | 32A |
Product Details:
| Rated Current | 100 A |
| Material | Stainless Steel |
| Rated Voltage | 440 V |
| No. of Ways | 4 Way |
| No. of Poles | 4 |
| Brand | boxer |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brand | BOXER |
| Rated Current(A) | 25 A |
| Usage/Application | domestic |
| Color | white |
| Features | change between 2 phases of electric circuits |
| Electrical Life | 2 years minimum |
Product Details:
| Brand | Boxer |
| Current Rating | 16 Amp |
| Phase | Three Phase |
| Power/Voltage | 145 V |
| Country of Origin | Made in India |