Product Details:
| Product Type | combined board |
| Current Rating | 6 A |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Switch Type | One Way |
| Color | White |
| Brand | NSC |
| Usage/Application | Electrical Fitting |
| Cash on Delivery | no |
| Packaging Type | box |
| Socket Pin Type | 5 Pin |
| Contact Material | Brass |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Current Rating | 5 A |
| Module Size | 3M |
| Material | Polycarbonate |
| Brand | NSC |
| Color | White |
Product Details:
| Power/Voltage | 220 VOLT |
| Material | Polycarbonate |
| Switch Size | 2 Module |
| Usage/Application | Home |
| Brand | BOXER |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Current Rating | 16A |
| Rated Current | 15A |
Product Details:
| Current Rating | 5A |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Switch Type | Non Modular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Application | Bed Light |
| Current Rating | 10A |
| Number Of Buttons | 1 Button |
| Switch Type | Non-modular Switch |
| Number of Module | 1 Module |
| Switch Operation | One Way |
| Operating Voltage | 230 V AC |
| Mounting Type | hanging |
| Cable Length | cordless |
| Usage/Application | Home |
| Current | 10 A |
| Color | White |
| Indicator | Without LED |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 240V |
| Usage Segment | Home, Hospital, Hotel, Hostel |
| Body Material | Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Brand | boxer |
| Current Rating | 6A |
| No. of Pins | 2 Pin |
| Current | 6 A |
| Type | Male |
| Usage/Application | For Home & Office |
| Color | Red |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Fan Speed Steps | ORDINARY |
| Power | 240 W |
| Brand | BOXER |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Number Of Modules | Single Module |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Circuit Type | 1 Way |
| Number of Module | 1 Module |
| Current Rating | 16A |
| Voltage | 240V |
| Color | White |
| Model Name/Number | deluxe switch |
| Material | Polycarbonate |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Fan Speed Steps | 4 Step |
| Power | 450 |
| Brand | boxer |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Number Of Modules | Single Module |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Type | Modular |
| Fan Speed Steps | 4 Step |
| Module Size | 2M |
| Speed Steps | 4 Step |
| Brand | BOXER |
| Power Rating | 24w |
| Control Type | Rotary |
| Material | Polycarbonate |
| Number Of Modules | 2 Module |
| Color | White |
| Warranty | 2 Years |
| Indicator | No |
Product Details:
| Current Rating | 5 Amp |
| Material | Polycarbonate |
| Brand | NSC |
| Finishing Type | Glossy |
| Color | White |
| Module Size | 4X7 |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Current Rating | 32 Amp |
| Fuse Type | Axial Fuse |
| Brand | NSC |
| Voltage | 415 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Current Rating | 63A |
| Fuse Type | Axial Fuse |
| Brand | Boxer |
| Voltage | 415 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Pin Type | 5 Pin Socket |
| Material | Polycarbonate |
| Color | White |
| Socket With Shutter | No |
| Brand | NSC |
| Finishing Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
| Current Rating | 16A |
Product Details:
| Brand | BOXER |
| Phase | Single Phase |
| Rated Current(A) | 20 A |
| Usage/Application | domestic |
| Color | white |
| Features | very heavy quality |
Product Details:
| Brand | Boxer |
| Power/Voltage | 220 VOLT |
| Current Rating | 15 Amp |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Current Rating | 6A |