Product Details:
| Current Rating | 6-10A |
| Brand | Boxer |
| Usage/Application | domestic |
| Cash on Delivery | no |
| Packaging Type | BOX |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Current | 6 A |
| Brand | Hosper |
| Material | polycarbonate |
| Colour | white |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Doorbell Type | Wired |
| Sound Type | Ding Dong |
| Operating Voltage | 24 V DC |
| No. Of Tones | 1 Tone |
| Usage Application | door bell |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Material | Polycarbonate |
| Current Rating | 5 A |
| Colour | White |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Current Rating | 6 A |
| Pin Type | 2 Pin |
| Body Material | Polycarbonate |
| Pin Material | Brass |
| Cord Entry | Top Entry |
| Type | Male |
| Color | Green |
| Usage/Application | For Home & Office |
| Usage | Office, Home |
| Indicator Lamp | Without Indicator |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Fan Speed Steps | 7 Step |
| Power | 240 W |
| Brand | BOXER |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Number Of Modules | Single Module |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Current Rating | 16AX |
| Brand | BOXER |
| No of Module | 1M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Current | 6 A |
| Type | Modular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Current Rating | 6A |
| Brand | BOXER |
| No of Module | 1M & 2WAY |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
Product Details:
| Holder Type | Pendant Holder |
| Bulb Base Type | B22 |
| Material | Bakelite |
| Current Rating | 6 amp |
| Brand | Boxer |
| Voltage | 240V |
| Wattage | 50W |
| Color | white |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Country of Origin | Made in India |