Product Details:
| Holder Type | Multi Holder |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Socket Type | B22 |
| Style | hanging holder |
| Color | Black |
| Wire Provision | With Wire |
Product Details:
| Brand | BOXER |
| Material | Urea |
| Body Material | UREA |
| Usage/Application | Home,industrial,commercial |
| Color | Off white |
| Type Of Plug | Male |
| Model Name/Number | ALFA |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brand | BOXER |
| Circuit Type | One Way |
| No. of Module | 2M |
| Current rating | 6A |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Brand | BOXER |
| Material | Polycarbonate |
| Usage/Application | Home , industrial, commercial |
| Color | White |
| Number Of Pins | 3 |
| Current Rating | 6A, 16A |
Product Details:
| No. of Pins | 2 |
| Current | 6 A |
| Voltage | 240 V |
| Type | Male |
| Color | White |
| Usage/Application | For Home & Office |
Product Details:
| Current Rating | 6 A |
| Brand | Boxer |
| Pin Type | 2 Pin |
| No. of Pins | 2 |
| Plug Moulding | Moulded Plug |
| Body Material | Polycarbonate |
| Pin Material | Brass |
| Cord Entry | Side Entry |
| Type | Male |
| Color | Red |
| Usage/Application | For Home & Office |
| Usage | Home, Office |
| Indicator Lamp | Without Indicator |