Product Details:
| Product Type | ss combined |
| Current Rating | 16 A |
| Material | Urea |
| Switch Type | One Way |
| Color | White |
| Socket Pin Type | 5 Pin |
| Base Material | Porcelain |
| Contact Material | Brass |
| Voltage | 250 V |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 700 Piece |
| Current Rating | 6 A |
| Type | Non Modular |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Polycarbonate |
| Color | WHITE |
| Brand | BOXER |
| Socket With Shutter | No |
| Packaging Type | 10PCS PER BOX |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Current Rating | 16AX |
| Brand | BOXER |
| No of Module | 2M |
| Color | White |
| Material | Polycarbonate |
| Finish Type | Glossy |
Product Details:
| Product Type | Switch |
| Current Rating | 6 A |
| Material | Urea |
| Switch Type | One Way |
| Color | White |
| Brand | BOXER |
| Contact Material | Brass |
| Voltage | 250 V |